OFERTA WIOSNA 2005

Pragniemy zaprezentować Państwu ofertę dostępnych sadzonek na najbliższy sezon tj. Wiosna 2005. Poniższa oferta dotyczy sadzonek tylko i wyłącznie gołokorzeniowych, pochodzących ze szkółki polowej. Wszystkie sadzonki szczepione są na podkładkach odpornych na korzeniową formę jednego z najgroźniejszych szkodników winorośli, jakim jest filoksera winiec (Phylloxera vastatrix).

Warto wiedzieć, iż szkodnik ten objęty jest kwarantanną także w Polsce, choć zgadzamy się z opinią o obniżonym ryzyku jego występowania a zwłaszcza masowego rozmnażania w naszych glebach. Struktura naszej oferty wynika z faktu, iż produkcja i sadzenie sadzonek innych niż szczepione jest w Niemczech zabroniona. Inną niezaprzeczalną korzyścią, płynącą ze stosowania sadzonek szczepionych jest zwiększona odporność podkładek na wirusy przenoszone przez nematody, co może być jedną z dróg zakażenia. Choroby wirusowe wydają się być najmniej znaną i najbardziej ignorowaną chorobą winorośli w Polsce.

Najczęściej proponowaną Państwu podkładką będzie SO4, jedna z najbardziej uniwersalnych podkładek, dobrze przystosowująca się do wielu typów gleb i w zasadzie odpowiednia dla większości odmian. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami charakterystyki tej podkładki. W przypadku gdyby byli Państwo zainteresowani innymi niż dostępne kombinacjami odmian z typami podkładek (np. 5BB, 125AA, 5C, Teleki 8B, Binova czy inne), prosimy o przedstawienie nam indywidualnej propozycji. Zazwyczaj jedna odmiana dostępna jest w kilku kombinacjach, z różnymi podkładkami.

Proponowane sadzonki pochodzą z najbardziej renomowanych niemieckich szkółek, są materiałem w pełni profesjonalnym, legalnym i kwalifikowanym. Do ich produkcji użyto tylko testowanego materiału, wolnego od wirusów.

Z materiału pochodzącego ze szkółek zagranicznych powstały w  Polsce w ostatnich latach duże winnice. Już wkrótce będziemy mogli cieszyć się winami pochodzącymi właśnie z tych nasadzeń. Firma e-sadzonka.pl oferuje wybór takich sadzonek dla każdego klienta w Polsce, choćby w niewielkiej ilości za rozsądną cenę. Dotychczas taka możliwość była dostępna w przypadku większych zamówień bądź wiązała się ze znacznymi kosztami importu.

Szkółki, które są naszymi partnerami poszczycić się mogą ponad 50 letnią historią w produkcji profesjonalnych sadzonek. Osoby, które je prowadzą posiadają specjalistyczne wyższe wykształcenie z  zakresu winiarstwa i enologii.  Uprawa winorośli to dla nich zawód, pasja a  także wieloletnie tradycje rodzinne, których źródeł doszukiwać się można w kronikach rodzinnych sprzed wielu lat. 

Sadzonki kwalifikowane pomogą Państwu także w przypadku uczestnictwa w Sektorowym Programie Operacyjnym i ubieganiu się o Fundusze Strukturalne z UE.

Odmiany jasne / Podkładka

Bacchus / SO4
Chardonnay / SO4
Gewürztraminer / SO4
*Johanniter / SO4
Kerner / SO4
Müller Thurgau / 125AA
Ortega / SO4
*Phoenix / 5BB
Riesling / 5BB
Ruländer / SO4
Siegerrebe / SO4
Silvaner / SO4
Weißer Burgunder / SO4

Odmiany ciemne / Podkładka

*Acolon / SO4
*Cabernet Dorsa / SO4
Dakapo / SO4
Domina / SO4
*Dornfelder / SO4
*Dunkelfelder / 125AA
Frühburgunder / SO4
Leon Millot / SO4
Marechal Foch / SO4
Portugieser / SO4
*Rondo / Binova / Börner
*Regent / SO4 / 125AA
Saint Laurent / SO4
Schwarzriesling / 5BB
Spätburgunder / SO4
Zweigelt / SO4

Odmiany deserowe ciemne / Podkładka

Muscat Bleu / Börner
 

*- Odmiany oznaczone w powyższy sposób są odmianami licencjonowanymi. Ich zakup możliwy jest po uprzednim podpisaniu umowy, zwanej kontraktem, w którym kupujący zobowiązuje się do nie rozmnażania zakupionych odmian. Wymóg ten wynika ze zobowiązań nałożonych przez instytuty bądź autorów odmian na produkujące je szkółki a także na firmę e-sadzonka.pl i jest dowodem naszego w pełni legalnego podejścia do kwestii ich uprawy.