ZAMÓWIENIA

Zapraszamy do składania zamówień i zapytań drogą emailową pod adresem witaj@e-sadzonka.pl

Zaliczka

Po złożeniu przez Państwa zamówienia, które może być przez nas zrealizowane, wysyłamy w odpowiedzi "Potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji". W przypadku zamówień w ilości 1-399 sztuk wymagana jest wpłata całości zamówienia. W przypadku zamówień opiewających na co najmniej 400 sadzonek, oczekujemy na wpłatę przez Państwa kwoty równej 50% wartości zamówienia, w terminie do 3 dni od wystawienia wspomnianego "Potwierdzenia" oraz dopłatę w późniejszym terminie pozostałej kwoty. Realizacji podlegają tylko zamówienia w pełni opłacone.

Kontrakty

W przypadku zamówienia przez Państwa odmian będących jedną z odmian licencjonowanych, oczekujemy na przesłanie listem priorytetowym wypełnionych i podpisanych kontraktów, w terminie do 7 dni od wystawienia powyższego "Potwierdzenia". W przypadku nie otrzymania przez nas takich kontraktów, nie będzie możliwe zrealizowanie Państwa zamówienia. Ewentualnie wniesiona zaliczka będzie zaliczona na poczet zakupu innych sadzonek lub zostanie przez nas zwrócona.

Płatność końcowa i termin realizacji

W krajach winiarskich zwyczajowo stosowanym terminem sadzenia jest termin wiosenny. Oznacza to, że sadzonki są dostępne w sprzedaży w terminie dogodnym do sadzenia przez klientów (jest to okres kwiecień/maj). Do czasu rozpoczęcia sprzedaży sadzonki są przechowywane w szkółkach w specjalnych pomieszczeniach chłodniach, co gwarantuje, iż są one przechowywane w optymalnych warunkach pod względem temperatury i wilgotności. Jest to olbrzymie udogodnienie dla klientów, gdyż zwalnia ich z konieczności dbania o właściwe warunki przechowywania we własnym zakresie.

Zdecydowanie odradzamy dłuższe przechowywanie sadzonek we własnym zakresie, gdyż w skrajnym przypadku może nastąpić ich przesuszenie i w efekcie nie wystartują po wysadzeniu. Chcielibyśmy podkreślić, że nie wysyłamy żadnych sadzonek przed wskazanym przez nas terminem, tj. przed końcem marca. Mając to na uwadze prosimy o pełną płatność za zamówione sadzonki najpóźniej w terminach wskazanych w Potwierdzeniach. Brak pełnej opłaty oznacza rezygnację z zamówienia i ewentualną utratę zaliczki.

Wraz z przesyłką otrzymają Państwo fakturę z wyszczególnieniem poszczególnych odmian winnych i opisem rodzaju odmian deserowych bądź uniwersalnych, opiewającą na zamówioną ilość sadzonek i całkowitą płatność. W przesyłce mogą się znaleźć inne dokumenty, dokument dostawcy, instrukcja sadzenia  itp.

Koszty

Pzesyłka kurierska w cenie 30 PLN, ok. 1 dzień, max 400 sztuk w paczce. Zależy nam aby nadane paczki znalazły się jak najszybciej w Państwa rękach, w jak najlepszym stanie i aby w efekcie spełniły pokładane w nich nadzieje przyszłych hodowców.

UWAGA: Wysyłamy przesyłki tylko kurierem.

Szanowni Państwo, niestety nie realizujemy żadnych wysyłek za pobraniem. Związane jest z możliwością nie odebrania przez Odbiorcę przesyłki, która wobec możliwości szybkiego uszkodzenia, mogłaby powrócić  do nas już w stanie nie nadającym się do dalszego obrotu. Tym z Państwa, którzy pragną odebrać przesyłkę osobiście i zapłacić przy odbiorze, umożliwimy taką opcję w przypadku większych przesyłek. Uprzejmie prosimy o kontakt w powyższej sprawie.