I  Międzynarodowa Konferencja Winiarska

Mierzęcin 2007

 

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na Pierwszą Międzynarodową Konferencję Winiarską, która odbędzie się w Mierzęcinie (woj lubuskie) w dniach 16-17 czerwca 2007r.

Mamy nadzieję, że zakres wiedzy z jaką zechcą się podzielić zaproszeni na konferencję prelegenci sprawi, że udział w niej będzie przydatny dla wszystkich gości. Pomimo, iż głównym celem konferencji jest szerzenie profesjonalnej wiedzy z zakresu produkcji wina i uprawy winorośli w skali przemysłowej, to z pewnością także pasjonaci uprawy znajdą tam zagadnienia dla siebie.

W pierwszym dniu prelegenci zagraniczni z Niemiec wygłoszą referaty dotyczące m.in.: wyprowadzania nowych odmian, zakładania winnic, nawadniania winnic, ampelografii z uwzględnieniem dziedzictwa genetycznego okolic Zielonej Góry, produktów stosowanych w winifikacji oraz opisu produkcji i kwalifikacji sadzonek wolnych od wirusów.

W drugim dniu pojawią się wykłady specjalistów polskich dotyczące m.in.: uwarunkowań klimatycznych uprawy winorośli, specyfiki uprawy w chłodnych regionach, historyczne wspomnienia z winnic w Zielonej Górze oraz trzy tematy z produkcji wina prowadzone przez znaną w kraju enolog, Panią Agnieszkę Rousseau.

Impreza tej rangi jest spełnieniem naszych planów i marzeń. Będziemy szczęśliwi mogąc się spotkać z Wami w Mierzęcinie.

Dane do zgłoszeń znajdą Państwo w podanym linku:

http://www.winnicepolskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=62

Z powodu ograniczonej ilości miejsc prosimy o pilne potwierdzanie chęci uczestnictwa - p. Łukasz Chrostowski tel. (+48) 504 286 758  e-mail: l.chrostowski@palacmierzecin.pl

 

e-sadzonka.pl

Sponsor konferencji